Odolné podlahy Cidemat

Repase historických teracových ornamentů

Naši pracovníci umí z teraca vytvářet mnoho obrazů a tvarů.

Jedna z jejich „běžných prací“ je i výroba repasovaných teracových ornamentů, či výroba historických teracových dlažeb a teracových dílců.

Jedním z příkladů poslední doby je výroba vstupní desky s letopočtem pro rychlou opravu vstupu do historického domu, kde byla repasovaná ( přebroušena a přeleštěna) celá podlaha. Bohužel letopočet, který se nacházel ve vstupu domu, a byl velmi poškozen v minulosti, při budování rozvodů tepla. Na základě předložených dřívějších fotografií jsme vytvořili repasi tohoto vstupního letopočtu ve formě prefabrikátu, který bude na místo jen vložen a zaspárován.

Pro investora je to jednak velká úspora času při montáži na místě a snížení omezení pro návštěvníky této budovy ve vztahu k provádění letopočtu na místě.

Pro naše zákazníky u nás připravujeme sestavy obrazců, které potřebuji vkládat do podlahy. Jedná se o drobné doplnění teracové podlahy – viz například hvězdy v podlaze, či netradiční sestava obrazců pro rekonstrukci netradičního provedení teracové podlahy ve vstupním atriu školy. Pro historické budovy vyrábíme i repliky historických parapetů dle předloženého vzoru, či technické specifikace.

Římský had
Oprava historické budovy Vilnius
ZUŠ Jana Cirknera
Kostel Rataje
Kostel Rataje
Parapet
Parapet

Máte nějaké nestandardní přání? Neváhejte nás kontaktovat, určitě se budeme minimálně snažit najít vhodné řešení i pro Vás.