Článek

Teracový obklad schodů

Teracový obklad schodů

Jedním z velmi odolným, krásným, variabilním a krásným obkladem schodů ve všech prostorách, ať společenských či veřejných prostorách, je teraco. Má obrovskou výhodu ve své přírodnosti a přirozenosti. Prakticky neexistuje tvar, barva a kresba, která by z teraca nešla vyrobit, a kterou by architekt a projektant nemohl navrhnout. Teraco jako materiál má velkou výhodu v obrovské variabilitě a možnosti speciálních provedení za velmi optimální náklady.

 

V běžné praxi se z bezpečnostních důvodů, na schodišťovém rameni provádějí první a poslední schod v jiném barevném provedení, tak aby člověk jdoucí po schodišti lépe viděl změnu. Jednou z možností tohoto barevného oddělení které jsme prováděli v posledním období několikrát bylo, že projektant využil možnosti snadné kombinace různých terasových kreseb přímo v prvním a posledním schodu příslušného ramene.  Tvarové i barevné provedení jsou prakticky neomezené.

 

  

 

6. 5. 2020

Teracové a betonové kruhy

Pro letošní sezonu jsme pro vás připravili zajímavé řešení venkovních ploch a chodníků - teracové a betonové kruhy. Vše o kruzích zde:

Teracové a betonové kruhy