Článek

Spárování teracové dlažby

Spárování teracové dlažby

Teracová dlažba je velmi pevný a kompaktní prvek. Mezi její důležité užitné vlastnosti pro zákazníka je, že má ostré hrany. Díky těmto ostrým hranám lze při správném položení a zaspárování vytvořit absolutně rovná podlahová plocha, která jistě splní všechny požadavky na tuto plochu.

 

Jedním z důležitých kroků při pokládce je zaspárování té položené plochy, respektive odstranění zbytků spárovací hmoty, byť  to není žádná složitá činnost.

Pokud k odstranění zbytků spárovací hmoty použijeme vodu a molitanový pás, tak dochází k vymytí spáry (spárovací hmota je propadlá a ve spáře se zachycují nečistoty. Pokud však k vyčistění použijete klasický podlahový stroj s PADem, tak horizontální pohyb PADu začistí spáru v rovině s dlažbou a tím se vytvoří potřebná hladká plocha na celé podlaze. Rozdíl mezi čistěním po zaspárování vodou nebo čistícím podlahovým strojem vidíte na přiložených fotografiích.

 

 

          

 

Fotografie  položené teracové dlažby při čistění spár vodou + molitan.

     

6. 5. 2020

Teracové a betonové kruhy

Pro letošní sezonu jsme pro vás připravili zajímavé řešení venkovních ploch a chodníků - teracové a betonové kruhy. Vše o kruzích zde:

Teracové a betonové kruhy