Článek

Spárování teracové dlažby

Spárování teracové dlažby

Teracová dlažba je jako jedna z mála dlažeb vyráběna s ostrými hranami jednotlivých prvků. To je z důvodu toho, že z teracové dlažby lze položit absolutně rovná plocha bez jakýchkoliv nerovností. Právě takové plochy se snadno čistí, udržují a také jsou vysoce odolné proti bodovému namáhání.

 

Proto, aby plocha byla absolutně rovná je potřeba provézt správné spárování položené plochy, respektive správné vyčistění plochy po zaspárování. Na našich stránkách je zpracované krátké video tohoto postupu. Spárování teracové dlažby je velmi jednoduché a snadné. Ale v poslední době se objevil velký nešvar v provádění čistění po spárování mokrou cestou molitanem. Při tomto postupu prakticky se vyruší jedna z velkých výhod teracové dlažby = rovná plocha.

 

Při mokrém postupu čistění dochází k „vymytí“ spáry mezi teracovými dlaždicemi. Spára je níže než hrany teracové dlažby a usazuje se v nich špína. Dochází k horšímu čistění a navíc ostrá hrana dlaždice, která je pevná, ale křehká je namáhána provozem a při velkém zatížení může dojít k ulomení – viz foto….

 

Při správném zaspárování položené plochy z teracové dlažby lze snadno vidět absolutně rovnou plochu, bez drobných změn, kdy při správném postupu čistění po zaspárování získá uživatel takovou plochu, kterou si pro svůj provoz přál.

 

Dodržení pouze jednoho kroku z celé instalace teracové dlažby konečný efekt několikanásobně zvýší. To však nezáleží na teracové dlažbě, ale na provádějícím pracovníkovi.

 

Správné  zaspárování a čištění

    

 

Mokré čištění - vymytá spára mezi teracovými dlaždicemi