Článek

Rekonstrukce teracových podlah

Rekonstrukce teracových podlah

Teracové podlahy z teracových dlažeb v různých prostorách, halách nádraží, školách, nemocnicích, supermarketech a hypermarketech se v Evropě stavěly velkou spoustu let a ve velké spoustě zemí. Teracová dlažba má obrovské užitné vlastnosti pro konečného uživatele. Nejen, že se jedná o převážně přírodní a přirozený materiál, který je každému člověku blízký. Ale také je to podlaha vysoce houževnatá, pevná, provozně odolná a dobře se uklízí. Velkou výhodou je, že po několika letech ji lze „od základu“ zrenovovat za velmi dobrou cenu. Takovou to plochu lze snadno pouze přebrousit a znovu naimpregnovat, tak, že se před Vámi objeví úplně nová, krásná, barevná a absolutně rovná „nová“ podlaha.

 

Teracová dlažba má však ještě jednu velkou výhodu. Při současné rekonstrukci musíme provádět různé nové přívody, nové rozvody vody nebo elektrické energie, či různé technické rozvody. Pokud je potřeba uvedené rozvody provádět v podlaze, tak pro teracovou dlažbu je vždy snadné řešení, jak dodat požadované množství „skoro“ identické kresby a barvy, i velmi starých teracových dlažeb. Vzhledem k tomu, že v průběhu času se velmi měnily vyráběné rozměry dlažby, i tento problém dokážeme snadno vyřešit.

 

Na přiložených snímcích můžete vidět řadu našich návrhů zpracovaných vzorků dlažeb, které následně byly na stavbu dodány a sloužily pro opravy a rekonstrukcí teracových ploch i velmi starých teracových podlah.

 

Na fotografiích je ve předu fotka staré dlažby, vyřezaná z rekonstruované plochy z teracové podlahy v zahraničí, a za ní je náš vzor, který jsme pro zákazníka připravili.

 

        

      

6. 5. 2020

Teracové a betonové kruhy

Pro letošní sezonu jsme pro vás připravili zajímavé řešení venkovních ploch a chodníků - teracové a betonové kruhy. Vše o kruzích zde:

Teracové a betonové kruhy