Článek

Rekonstrukce teracové podlahy v hotelu Thermal

Rekonstrukce teracové podlahy v hotelu Thermal

V závěru minulého roku jsme řešili jeden velmi zajímavý technický problém. Byli jsme osloveni zda dokážeme vyrobit cca 200m2 speciální benátské dlažby pro opravu podlah ve známém hotelu Thermal v Karlových Varech. V tomto hotelu, který je památkou jsou podlahové plochy v atriu i v suterénu provedeny z benátské dlažby, která v období výstavby tohoto hotelu byla velmi módní a pro tyto účely hodně používána. I nyní se s tímto typem dlažeb setkáváme na mnoha plochách v kulturních střediscích, nemocnicích, školách, či na plochách nádražních hal.

 

Mnoho lomů, kde se těžil kámen potřebný k výrobě této dlažby je nyní již zavřených. Proto jsme pro výrobu této dlažby vycházeli z úlomků kamene z výroby v Mikulovicích. Pro spojení a vlastní výrobu jsme používali vlastní samonivelizační směs z vápencové drti, bílého cementu a speciální chemie Mapei. Dlaždice jsou o rozměru 600x400x30mm. Hlavním problémem je vlastní skládání do formy, které je pracné a časově náročné. Výsledek se však podařil a přiložené foto z montáže nových dlaždic do staré plochy to jen potvrzuje. Po položení dojde k vybroušení celé plochy, kdy zašlá a zašpiněná stará dlažba bude stejně tak „svítit“ jako naše nově instalované dlaždice.

 

         

6. 5. 2020

Teracové a betonové kruhy

Pro letošní sezonu jsme pro vás připravili zajímavé řešení venkovních ploch a chodníků - teracové a betonové kruhy. Vše o kruzích zde:

Teracové a betonové kruhy