Článek

Recyklované kamenivo

Recyklované kamenivo

Recyklované kamenivo získává v posledním období na velkém významu. Jednak je to spojeno s nedostatkem přírodního kamene, ale také s potřebou využívat druhotné suroviny, a také dát tomuto materiálu další možnosti využití. Touto cestou se společnost Cidemat Hranice s.r.o. dlouhodobě zabývá, a již byly provedeny některé zajímavé realizace, které se na našich stránkách ve fotodokumentaci objevily. V námi vyráběných výrobcích z recyklovaného kameniva navíc využíváme jednu z velmi důležitých vlastností recyklovaného kameniva, a to je jeho neopakovatelná kresba, dána netradičním vstupním materiálem, jeho složením a neopakovatelným barevným provedením.

 

Proto, aby celkový výsledek byl opravdu výborný, je nutné vždy na závěr pokládky či uložení teracového dílu z Rebetongu provézt vyčistění jeho povrchu a naimpregnování. Povrch teracových výrobků je díky použitému vstupnímu materiálu hodně pórovitý a díky tomu dochází k výskytu vápenných výkvětů na povrchu teracových prvků z recyklovaného kameniva.

 

Důležitost tohoto postupu a tohoto závěrečného kroku je poznat z přiložených fotografií z jedné z posledních realizací.

 

 

3. 3. 2025

Vyvýšený záhon/Komposter

Novinka pro jarní sezónu. Balení obsahuje: 8ks cetrisový přířez 1250x300x22mm, 32ks vrut 6 x 20mm, 4ks rohový dílec z pozinkovaného plechu, 1ks vrták na předvrtání otvorů.

Více info mobil 775 305 686