Článek

Když dva dělají totéž, není to totéž

Když dva dělají totéž, není to totéž

 

V první polovině roku jsme na stavbu kancelářské budovy dodávali teracové L-stupně a teracovou dlažbu o rozměru 600x400mm a 600x300mm pro  podlahy schodiště a chodeb. Dlažba byla dodána ve vzoru TA 102 – černá drť a černá barva. Po položení, které bylo velmi precizně provedeno, byla objednaná úklidová firma pro provedení kompletního vyčistění a úklid po položení. Do dnešního dne jsme se nedozvěděli, jaký prostředek pro úklid použila, ale z rozdílu fotografií vyplývá, že se jednalo o agresivní, pravděpodobně kyselý čistící prostředek. Ten reagoval s přírodním zásaditým povrchem teracové dlažby a prakticky „naleptal“ povrchový brus přírodního kamene. Také jsou velmi patrné stopy čistícího hadru a tím i postupu práce čistící firmy- potečené čela schodů a otisky spodní části kýblu jsou výmluvné.

Až další vyčistění povrchu a po provedené impregnaci, která by se u přírodního kameniva měla vždy provádět, se opět obnovila krása teraca a kresba použitého kameniva. Rozdíl je patrný z přiložených fotografií. Neprovádělo se žádné kouzlo, jen se plocha a schody umyly tak jak se má = neutrálním čistícím prostředkem a provedla se základní impregnace.

 

Před                                                                                                             Po

      

Před                                                                                                              Po

       

19. 9. 2023

Blíží se nám dušičky

S přicházejícím podzimem se nám blíží svátek, který připadá na 2. listopadu. Zdobení hrobů je tradice. Dáváme vědět, tak, aby jste si mohli v klidu připravit a včas nakoupit materiál a upravit hroby. Drť bílá 10/16mm a drť bílá 4/8mm.

Více informací 581 829 366