Odolné podlahy Cidemat

Beatrix – velkoplošná

Velkoplošná betonová dlažba s vylisovaným reliéfem.

Beatrix je dvouvrstvá betonová dlažba s vylisovaným reliéfem, vyrobená z odolného říčního písku a portlandského cementu. Dlažba je při vlastní výrobě hloubkově impregnována pro zlepšení odolnosti povrchu dlažby proti obrusu, vytvoření vodoodpudivé vrstvy a prohloubení odstínu a barevnosti dlažby.

Rozměry
600x600x40 mm
Hmotnost dlaždice
32 kg

Použití

Tato velkoplošná dlažba se využívá pro stavbu teras rodinných domů, venkovních atrií, chodníků, pochůzích a parkových ploch, bez pojezdu osobních a nákladních vozidel. Dlažbu lze pokládat do štěrkového lože, betonového lože nebo na terče.

Dostupné vzory – základní výrobní sortiment

Potřebujete soklíkové pásky? Pro ukončení podlahy vyrábíme soklíkové pásky v různých provedeních.

Technické parametry

Rozměry (mm)
600x600x40
Hmotnost dlaždice (kg)
32
Plošná hmotnost (kg.m-2)
89
Pevnost v tahu za ohybu (N.mm-2)
min. 5
Obrusnost (cm3.50 cm-2)
max. 25
Počet dlaždic na paletě
30
Počet m2 na paletě
10,8
Hmotnost palety (kg)
980
Nasákavost
<8%
Mrazuvzdornost
splňuje/meets/trifft
Obsah Ra 226 (Bg/kg)
<20
Protiskluznost

Pokládka velkoplošné betonové nebo teracové dlažby

Velkoplošnou betonovou a teracovou dlažbu lze pokládat různým způsobem dle možnosti zákazníka, terénu a použití položené plochy.

Dlažba se ukládá do polosuchého betonu nebo štěrku, frakce 2-5mm nebo 4-8mm na připravenou plochu ze štěrkodrti, dle terénu a podkladu, který je na daném místě. Uvedené řešení je vhodné z důvodu prosakování vody do podloží, a tím zůstává na daném místě. Dlažba se může pokládat na sraz nebo lze využít plastových či gumových podkladních terčů pro specifikaci spár mezi dlaždicemi.

Současné moderní řešení terasových ploch a balkonů probíhá prostřednictvím pokládky betonových nebo teracových dlaždic na stavěcí terče. Jedná se o velkou výhodu proti pokládce do betonového lože, kdy odpadá mokrý postup při instalaci betonové dlažby, montáž je rychlá, efektivní a položená plocha je díky moderním stavěcím terčům přesná. Výhodou naší velkoplošné betonové a teracové dlažby je nízké množství použitých stavěcích terčů na pokládanou plochu. Podle tvaru položené plochy se množství potřebných terčů pohybuje v rozmezí 3-4terče/m2 plochy – dávají se jen do rohů pokládaných dlaždic.

Technické řešení detailu ukončení terasy

Chybělo však řešení drobných detailů při vlastní pokládce, a to především čel teras nebo ukončení položené plochy, tak aby všechny detaily konečné plochy byly ve stejném provedení. Toto ukončení plochy umožňuje použití speciálních nerezových klipsů, které se přidávají na přední řadu stavěcích terčů. Těmito klipsami se řádně a přesně ukotví nařezané čelo, podle výšky stavěcího terče. Použití těchto klipsů a jejich montáž v položené ploše je velmi jednoduchá, jak pro průběžné čelo, tak pro montáž rohu plochy. Uvedené řešení je vidět z přiložených fotografií.

Potřebné nařezání ukončovacích prvků dle požadavků stavby, či zákazníka, a také potřebné klipsy, či stavěcí terče lze dodat s naší velkoplošnou teracovou nebo betonovou dlažbou. Potřebné stavěcí terče nabízíme dle specifikace, která je uvedena v oddíle Komplementační materiál.

Pokládka dlažby na rektifikační terče
Pokládka dlažby na rektifikační terče
Pokládka dlažby na rektifikační terče
Pokládka dlažby na rektifikační terče

Ceník

Cena za dodanou dlažbu zákazníkovi závisí na množství dlažby a nákladech na přepravu. Prosíme vyplňte formulář níže a my Vám zašleme nabídku na míru:

m2
Přidat produkt
Více informací Ochrana osobních údajů
Vaše nezávazná poptávka byla úspěšně odeslána. Na Váš email jsme odeslali její kopii.
Zprávu se nepodařilo odeslat, opravte označená pole.