auto

Na základě dlouholetých zkušeností Vám dokážeme nabídnout široký sortiment teracové a betonové dlažby. Kresbu, barvu či vzor dlažby připravíme podle Vašeho přání.  Přejeme jistotu Vašich kroků! :-)

Teracová dlažba hladká TEREZA

Rozměr 300 x 300 x 30 mm.
Vysoce pevná dlažba, která snáší vysoké bodové provozní namáhání.

Teracová dlažba hladká MARGITA

Rozměr 300 x 300 x 24 mm.
Vysoce pevná dlažba s užitím pro výstavbu odolných podlah v garážích, sklepech, autodílnách a servisech.
Teracové dlažby jsou dvojvrstvé. Spodní jádrová vrstva je složena z říčního štěrkopísku a portlandského cementu, vrchní nášlapná vrstva je složena z mramorové nebo teracové drtě různých barev a různých frakcí. Jako pojivo se v nášlapné vrstvě používá portlandský cement bílý nebo šedý. Tuto vrstvu lze barvit do hmoty vhodnými barevnými pigmenty.

Teracová dlažba hladká RADKA

Rozměr 400 x 400 x 27 mm.
Vysoce pevná dlažba s užitím pro výstavbu odolných podlah v pasážích, chodbách a atriích kancelářských budov, administrativních center, škol a nemocnic. Teracové dlažby jsou dvojvrstvé. Spodní jádrová vrstva je složena z říčního štěrkopísku a portlandského cementu, vrchní nášlapná vrstva je složena z mramorové nebo teracové drtě různých barev a různých frakcí. Jako pojivo se v nášlapné vrstvě používá portlandský cement bílý nebo šedý. Tuto vrstvu lze barvit do hmoty vhodnými barevnými pigmenty.

Betonová dlažba s reliéfem BEATRIX

Rozměr 300 x 300 x 35 mm. Je dvouvrstvá dlažba.
Nášlapná vrstva, složená z říčního písku a portlandského cementu, se vyrábí v provedení hladká nebo s vylisovaným reliéfem. Tato dlažba se dodává v přírodní barvě šedé a červené, ale může být i barvená do hmoty.

Teracová dlažba s reliéfem ORNELA

Rozměr 300 x 300 x 33 mm. Je dvouvrstvá dlažba.
Spodní vrstva je shodná s dlažbou TEREZA a vrchní nášlapná vrstva je tvořena teracovou strukturou s vylisovaným reliéfem. Tento vylisovaný reliéf zvyšuje protiskluznost dlažby a tím snižuje možnost podklouznutí, pokud je dlažba mokrá (déšť, sníh).

 

Technické parametry

TEREZA

MARGITA

RADKA

ORNELA

BEATRIX

rozměry (mm)

300x300x30

300x300x24

400x400x27

300x300x33

300x300x35

hmotnost dlaždice (kg)

6,0

5,0

10

6,5

7,0

plošná hmotnost (kg.m-2)

66

55

63

72

77

pevnost v tahu za ohybu (N.mm-2)

min. 5

min. 5

min. 5

min. 5

min. 5

obrusnost (cm3.50 cm-2)

max. 26

max. 26

max. 26

max. 26

max. 25

počet dlaždic na paletě

156

188

88

144

140

počet m2 na paletě

14,04

16,92

14,08

12,96

12,60

hmotnost palety (kg)

960

960

910

960

1000

nasákavost

<8%

<8%

<8%

<8%

-

mrazuvzdornost

splňuje

splňuje

splňuje

splňuje

splňuje

obsah Ra 226 (Bg/kg)

<20

<20

<20

<20

<20

protiskluznost

>0,6

>0,6

>0,6

>0,6

-

Použití

Teracovou dlažbu lze položit v interiérech i exteriérech

  • obchodních středisek, nádražních hal, škol, nemocnic, vstupních hal aj. (dlažby především s bílým cementem)
  • průmyslových hal, skladů, prádelen, hospodářských budov, garáží, servisů, sklepů aj. (dlažby především s šedým cementem)

Betonové dlažby BEATRIX se používají na výstavbu chodníků, pěších zón, parkových ploch, okolí domů aj.

Teracová dlažba ORNELA se používá na terasách, vstupech budov, okolích bazénů, otevřených ­átriích aj.

Předem Vám doporučujeme pro pokládku využít odbornou stavební firmu, která dovede posoudit veškeré vlivy stavby a zná pokládání teracové dlažby.

Pokládání dlažby do betonového lože

Teracová dlažba se klade do maltového či betonového lože. Velmi malá tloušťková tolerance dovoluje tuto dlažbu pokládat i do cementového tmelu. Betonový podklad pod teracovou dlažbu musí být řádně vyzrálý, soudržný a zbavený všech nečistot a mastnoty. Teracovou dlažbu nepokládáme v případě, že teplota okolí klesne pod 5°C. Při okolní teplotě vyšší (nad 25°C) je nutné provést opatření pro ošetření čerstvého betonu proti rychlému vysychání. Při pokládce větších ploch je nutné provádět dilataci plochy ve čtvercích cca 6x6m2. Při provádění této dilatace doporučujeme kopírovat dilatační nebo dělící spáry v podloží. Dilatace se provádí vhodnými dilatačními lištami např. Duflex, Schlüter-Systém aj. Při vlastní pokládce doporučujeme odebírat dlažbu současně z více palet najednou - rovnoměrnost v barvě a odstínu. Spáry mezi jednotlivými dlaždicemi doporučujeme v šířce 2-4mm. V žádném případě nedoporučujeme pokládání teracové dlažby "na sraz". Tímto způsobem pokládky dochází k vyštípání hran dlažby v položené ploše.

Pokládání teracové dlažby do lepidla

Velmi nízká tolerance námi vyráběné dlažby umožňuje na řadě staveb tuto dlažbu lepit cementovými lepidly. Vzhledem k tomu, že se jedná o dlažbu pro náročná zatížení, je nutné, aby použité lepidlo bylo na cementové bázi. Jedním z takových tmelů, které pro lepení teracových dlažeb doporučujeme, je UNILEP S 59 C2TE – flexibilní. Jedná se o tmel typu C2 v souladu s normou EN 12 004.Tento tmel je určen pro lepení všech keramických obkladů a všech druhů dlažeb do extrémně náročného prostředí. Výhodou pro naše odběratele je, že toto lepidlo můžeme na stavbu zaslat současně s námi dodávanou dlažbou a zákazník nemusí pro pokládku další lepidlo zajišťovat. Na základě požadavků odběratele jsme schopni uvedené lepidlo zaslat. Parametry a hlavní hodnoty uvedeného tmelu jsou uvedeny v přiloženém Prohlášení o vlastnostech →.

Betonovou dlažbu BEATRIX můžeme pokládat do betonového lože stejným způsobem jako teracovou dlažbu nebo do pískového lože. Betonová dlažba s reliéfem (B-A 101 K a B-A 102 K) má sraženy hrany a může se ukládat "na sraz". Konstrukce plochy závisí na požadovaném zatížení výsledné plochy. Pro pochůzí plochu - tzn. okolí domů, terasy, chodníky aj. doporučujeme provést podkladní vrstvu tl. 30-40cm z drti frakce 24-32mm (makadam), která se řádně upěchuje.

Na tuto vrstvu se nanese pískové lože frakce 2-5mm. Tato frakce nesmí obsahovat prachový podíl. Pískové lože se vyrovná latí. Doporučujeme zvolit správný spád plochy. Do takto připraveného lože se ukládá betonová dlažba a zaklepává se gumovou palicí. Případné spáry se zasypávají jemným pískem.

Jedna z možných variant pokládání dlažby v exteriérech je na terče. Lze je použít pro budování teras a balkónů. Jde o jednoduché řešení pro pokládku dlažby nebo deckingu přímo na střešní konstrukci. Terče pod dlažbu, rektifikační terče, podložky pod dlažbu, distanční křížky pro pokládku dlažby do štěrkového lože. Distributor: GB spol. s r . o. Prodej a poradenství: MPM Logistic s. r. o., Politických vězňů 1233, 251 01 Říčany u Prahy. E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.gbspol.cz, www.terceshop.cz.