Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Oblázky frakce 4–8 mm
Oblázky 8–16 mm
Globus Havířov
Teracová drť bílá
Garáž
Globus Korolev
Globus Krasnogorsk
Incot Kraliky
KV Braxen Švédsko
Oblázky detail
SPŠU Uherské Hradiště
Radnice Jihlava – detail
Ornela O-A 101 K
Schody Obytný dům
Na podzim v novém kabátě. Přejeme tahači šťastnou cestu!

Na základě dlouholetých zkušeností Vám dokážeme nabídnout široký sortiment teracové a betonové dlažby. Kresbu, barvu či vzor dlažby připravíme podle Vašeho přání.  Přejeme jistotu Vašich kroků! :-)

Podlaha patří v každé stavbě k jejím nejdůležitějším částem a ve většině případů musí splňovat řadu rozdílných požadavků daných uživatelem. Svou pevností, odolností proti otěru a opotřebení i svou houževnatostí musí odpovídat pevnostním požadavkům. Je žádoucí, aby byla snadno a rychle čistitelná s nízkými náklady na pravidelnou údržbu. Samozřejmě musí být také v souladu s celkovým architektonickým řešením daného prostoru. Jedním z mnoha materiálů, který veškeré tyto požadavky bezezbytku splňuje, je teracová dlažba.

Mimo výborné pevnostní parametry a povrchovou odolnost, jež jsou důležité pro výstavbu podlah v průmyslu (výrobní haly, sklady, dílny a autoservisy aj.), se u teracových dlažeb vysoce hodnotí také její estetické vlastnosti. Široká škála používaného kameniva, různých kreseb a frakcí, jakož i využití moderních výrobních technologií s možností barvení do hmoty, dávají teracové dlažbě obrovskou variabilitu vzorů, což oceňují především projektanti a architekti.

 

Více zde

Teraco je velmi variabilní materiál, který dokáže splnit velkou spoustu požadavků investora, či majitele domů. Jeho základní vlastnosti umožňují řadu použití a to jak tvarových, tak vizuálních. Využívá vlastností základního materiálu, kterým je kámen, resp. kamenná drť v různých kresbách, barvách a tvarech. Za použití osvědčených výrobních technologiích lze vyrábět prakticky neomezenou spoustu výrobků, které navíc mohou mít i různou povrchovou úpravu – broušení, pískování, pemrlování. V poslední době je teraco stále vyhledáváno i na různé drobné zahradní prvky, mezi které patří studniční desky, plotové kryty, krycí desky aj., viz přiložené fotografie. Jedním z tradičních použití teraca je obklady schodů, či přímo jednotlivé teracové prvky. Tak je tomu i v případě hlavního vstupního schodiště na Obecním úřadě a do kulturního domu v Paměticích, kde jsou vstupní schody řešeny speciálními teracovými prvky. Nášlapná plocha je otryskána, aby neklouzala, a ostatní viditelné plochy jsou broušeny a „ukazují“ krásu teracového vzoru.

Podlahy v obchodních centrech, prodejnách, supermarketech a podobných prodejních prostorech mají svá specifika, a požadavky na ně kladené, jsou velmi vysoké. V době budování – investiční náklady, v době provozu – vysoká intenzita a zátěž, v oblasti nákladů – udržení čistoty podlah.

Jedním z tradičních, dlouhým časem a náročným provozem ověřeným typem podlah, je provedení z teracové dlažby. Teracová dlažba je složena z kameniva různých frakcí a barev, kdy za použití moderních výrobních technologií, vzniká velmi pevný a kompaktní podlahový prvek, jehož fyzikální vlastnosti splňují všechny požadavky kladené na podlahy v uvedených prodejnách. Pevnost, tvrdost, odolnost a houževnatost základního prvku = kamene, do svých základních parametrů přebírá i teracová dlažba. 

Více.

Je odolná, přírodní a nadčasová. Teracová dlažba firmy CIDEMAT Hranice zdobí budovy po celé Střední Evropě i v Rusku.

Jedná se o tradiční český výrobek s dvacetiletou zkušeností výrobce CIDEMAT, který svou životností předčí kdejaký materiál. A udrží i slona. Teracová dlažba vzniká spojením dolomitické drtě a cementu. Využívá tak krásy a vlastností přírodního kamene. Jeho tvrdost, nosnost a originální kresba z teraca dělá materiál ideální pro vnitřní i venkovní plochy a schodiště. Přestože v dnešních trendech převažují přírodní barvy, tedy bílá, šedá a černá, je možné odstíny kamínků a přibarveného cementu libovolně kombinovat.

Více.

Mimo výroby teracové dlažby řady rozměrů, kreseb, barev a také příslušných teracových výrobků, dodáváme na trh i balenou teracovou drť. Jednou z drtí, kterou balíme do 25 kg ventilových pytlů je bílá drť frakce 10–16 mm, jejíž hlavní užití je pro dekoraci teras a okolí domů. Jedním z velkých odběratelů této drti, kde ji následně můžete zakoupit je společnost Hornbach, kde naši drť používají pro prezentaci i svého dalšího zboží.

 

Náš sortiment zakázkové výroby jsme rozšířili o výrobky hřbitovní architektury. Jedná se o obruby na hrob, hrobové desky betonové urny a kolumbária. Tato výroba je výhradně zakázková a vychází z národní tradice. Z našich vyráběných teracových dílců dodává společnost TEZZO Tábor (www.tezzo.cz) variabilní kolumbární stěny po celé České republice.

 

Jedním z tradičních materiálů vhodných pro Váš dům a jeho okolí je teracová dlažba. Základní užitné vlastnosti teracové dlažby vycházejí především ze základního materiálu, kterým je přírodní kamenivo doplněné propracovanou výrobní technologií. Kámen z blízkého i vzdálenějšího okolí dodává naší teracové dlažbě svoji přirozenou krásu, paletu možných barev, houževnatost, pevnost a odolnost, která je potřebná pro více namáhané podlahy jakými jsou například kotelny, garáže či venkovní stání pro Váš vůz. Velkou předností je také přírodní původ bez tepelných úprav. Moderní technologie výroby tyto vlastnosti doplňují o vysokou přesnost, možnost následného barvení do hmoty a především jemnost povrchového broušení, které krásu kameniva dále zvýrazní. Více na www.zahradkarum.cz.

Kontaktní formulář
Made with BreezingForms for Joomla!® by Crosstec